almanca türkçe çeviri
Almanca, A1, A2, Dinleme, Kelime, Rehberlik, Yazma

Almanca Türkçe Çeviri İçin En İyi Siteler

Almanca Türkçe Çeviri İçin En İyi Siteler: Almanca Türkçe çeviri birçok kişinin ihtiyaç duyduğu çeviri dil çifti arasında yer almaktadır. Özellikle okul ödevlerinde, projelerde, Almanya‘ya okul veya iş başvurusu yaparken çeviriye ihtiyaç duyuyoruz. Peki Almanca Türkçe çeviri yapmak için kullanılabilecek en iyi site hangisi? Sizler için Almanca Türkçe yeminli tercümandan öneri aldık. Buyrun o siteler.

Almanca Türkçe Çeviri İçin En İyi Siteler İçindekiler:

1. Google Translate

2. Systran Translation

3. Pons

4. Bab.la

5. Sesli Sözlük

6. Beluka

7. Linguee.de

8. Dict.cc

9. Bonus: Proz.com

Bu sitelerin her birinin farklı ve güçlü yanları bulunmaktadır. Kimi Almanca Türkçe çeviri kimi Türkçe Almanca çeviri konusunda işinize daha fazla yararken kimi de direkt sözlük olaak kullanabileceğiniz niteliklere sahip web siteleridir. Bu yönüyle tüm önerileri tek tek inceleyerek ihtiyacınıza en uygun siteyi belirleyebilirsiniz.

Google Translate

Google Translate
Google Translate birçok dil çifti arasında çeviri yapmak için kullanılıyor. Almanca Türkçe dil çiftinde de kullanılabilecek en iyi çeviri siteleri arasında yer alıyor. Google Translate nöral makine çevirisi kullanıyor ve bu sayede çevirilerinin kalitesini gün geçtikçe artırıyor. Ayrıca mobil uygulaması üzerinden sesle çeviri, fotoğrafla çeviri gibi birçok yararlı özellik sunuyor. Google Translate’i Almanca Türkçe çevirilerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. En doğru çeviri için ise İngilizce’yi ara dil olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Yani, Türkçe bir cümleyi direkt olarak Almanca’ya çevirmektense öncelikle İngilizce’ye çevirerek daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Systran Translation

Systran Translation
Systran Translation da kaliteli Almanca Türkçe çeviri sunan sitelerden bir tanesi.  Bu sitede kendi sözlüğünüzü oluşturabilir, bir sonraki çevirinizde kullanmak üzere kelimeleri kaydedebilirsiniz. Bu noktada sitenin çevirileri depolama gibi bir özelliği olmadığını belirtelim. Piyasaya yeni çıktığı zamanlarda Systran bu konuda çok iddialı olduğunu da belirtmişti. Ayrıca bu siteye tanınmış markaların da referans olduğunu belirtmekte fayda var.

Pons

Pons
Almanya‘da dil alanında öncü bir yayınevi olan Pons, kullanıcılarına Almanca’dan birçok dile çeviri yapabilecekleri bir uygulama sunuyor. İlk olarak Almanca sözlükler oluşturmuş olan Pons’u özellikle kelime çevirilerinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca web sitesi üzerinden cümle çevirileri de yapabilirsiniz. Mobil uygulamasındaki online kelime antrenörü ile kelime dağarcığınızı genişletebilir, Almanca öğreniminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bab.la

Bab.la
Bab.la sitesini Almanca fiil çekimleri ve sözlük için kullanıyor olabilirsiniz. Bu özelliklere sahip piyasadaki en iyi sitenin bab.la olduğunu söyleyebiliriz. Birçok dilde fiil çekimlerini kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca bab.la Almanca Türkçe dil çiftinde de oldukça başarılı çeviriler sunuyor. Bu site üzerinden cümle bazında araştırmalar da yapabilirsiniz.

Sesli Sözlük

Sesli Sözlük
Sesli sözlüğü hem web sitesi üzerinden hem de uygulamasından kullanabilirsiniz. Bu sitede Türkçe olarak aradığınız bir kelimenin hem Almanca hem İngilizce karşılıklarını tek sayfada görüntüleyebilirsiniz. Çevirilerin altlarında da örnek kullanımları göstermek adına cümleler mevcut. Kelime aramanın yanı sıra cümle çevirilerini de bu site üzerinden yapabilirsiniz.

Beluka

Beluka
Beluka, Almanca Türkçe dil çiftinde sözlük hizmeti veren sitelerden bir tanesidir. Başka sitelerden yaptığınız cümle çevirilerindeki kelimeleri bu site üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu sitede en çok aranan Türkçe ve Almanca kelimelere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu site üzerinden profesyonel tercümanların profillerini görüntüleyebilir, bu tercümanlarla iletişime geçerek profesyonel tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Linguee.de

Linguee.de
Bu site önerimiz ise Almanca Türkçe çeviri yaparken ara dil olarak İngilizce kullanabilecek kullanıcılarımız için. Türkçe Almanca çeviride nispeten az web sitesi olsa da İngilizce Almanca çeviride çok fazla kaliteli web sitesi mevcut. Bunlardan bir tanesi ise Linguee. Linguee üzerinden özellikle cümle kalıplarını iyi bir şekilde çevirebilirsiniz. Cümle örneklerinin de kaliteli olduğunu ve kullanım arayüzünün de oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Dict.cc

Dict.cc
Dict.cc ise İngilizce Almanca dil çiftinde arama yapabileceğiniz bir sözlük. Bu sözlük ile yaptığınız Almanca çevirileri İngilizce üzerinden kontrol edebilirsiniz. Sözcüklerin telaffuzlarını dinleyebilir ayrıca benzer kelimelerin de çevirilerini görebilirsiniz.

Bonus: Proz.com

Bonus: Proz.com
Son önerimiz ise aslında bir çevirmen platformu. Bu platform üzerinden çevirmenler birbirlerine soru sorup cevaplayabiliyorlar. Almanca çevirileriniz için de bu siteden profesyonel çevirmenlere sorular sorabilir veya daha önce cevaplanmış sorular arasından çevirinize çözüm bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

1. Almanca Mektup Örnekleri

2. Almanca Ofis Eşyaları

3. Almanca Saatler

Kaynak

www.onedio.com

5/5 - (5 votes)
Yazar: Almanca Portalı

Yorum yapın