Kullanım Şartları

İçeriğin hukuka uygunluğu

https://almancaportali.com içeriklerini yayınlamadan bilgi ve tecrübesi ile ciddi bir değerlendirmeden geçirerek hem doğruluğunu hem de hukuka ve telif ilkelerine uygun olup olmadığını kontrol etmektedir. Yayınlanan içeriklerin özgün olması için çaba ve emek sarf etmektedir. Yazılar yayınlanmadan uygulanması gereken zorunlu herhangi bir hukuki kontol ve denetleme olmamasına rağmen sitemiz yönetiminin bu konudaki hassas yaklaşımı nedeniyle bu konuda yapılacak herhangi bir başvuru titizlikle değerlendirilerek uygulamaya konulacaktır.
Bunun yanında sitemizde yayınlanan tüm makale ve diğer medya içerikleri bilgi amaçlı olup hiç kimse tarafından bir öneri ya da yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Bu sayfada bulunan bilgilerin bütünüyle doğru, kusursuz olduğunu garanti etmemekteyiz. İçeriğimiz çeşitli hatalar içerebilir. Bu bilgiler ışığında mevcut tüm içeriğe tamamıyla güvenmek ziyaretçinin sorumluluğundadır.

Şikayet mekanizması

Herhangi bir konu hakkındaki şikayet, görüş ve düşüncelerinizi iletmek için [email protected] e-mail adresini kullanarak bize ulaşabilirsiniz ya da iletişim sayfamızda bulunan alternatif yolları tercih edebilirsiniz. Yapacağınız başvuru ve şikayetlere en geç 48 saat içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.
Şikayetleriniz özel iletişim niteliğinde olmayıp, şikayetinizle ilgili bilgiler ve iletişim bilgileriniz gerekirse yayınlanabilecek, üçüncü kişilerle veya yasal mercilerle paylaşılabilecektir. Bu sebeple şikayetlerinizde paylaşılmasını istemeyeceğiniz beyanlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.
Kimi kullanıcılar site üzerinde yorum yaparken “şiddet, çıplaklık, taciz, intihar, nefret söylemi, ırkçılık, spam” ile ilgili konularda ihlaller yapabilir ya da bildirilmesi önemli durumlardan bahsedebilir. Bu tip durumlarda da iletişim kanallarımız vasıtasıyla bize ulaşabilirsiniz. Site yönetimi bu tür paylaşımları en geç 48 saat içerisinde yayından kaldıracaktır. Diğer yandan ihlalde bulunan kullanıcıların, ihlalin ciddiyetine göre ya da bu davranışları tekrar etmeleri durumuna göre sitemize girişi için gerekli önemler alınacaktır.

Site içeriğinin kullanımı

Web sitemizde yer alan içeriklerden şahsi kullanımınız çerçevesinde sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz. Site dışı kullanımlarınızda kaynağına atıfta bulunmanızı rica ederiz. Diğer yandan sitemizde yayınlanan içerik ve hizmetler https://almancaportali.com’un yazılı izin alınmadığı müddetçe hiçbir şekilde ticari amaçla kullanılamaz.
Çeşitli araçlar ve yazılımlar kullanmak suretiyle sitemize izinsiz giriş yapma, veri değiştirme, veri kaybına uğratma veya herhangi bir şekilde sitenin işleyişine müdahale etme, sitenin işleyişini hızını bilerek yavaşlatma/durdurma, trojan, virüs vs. zararlı içerikler yüklemek yoluyla zarar verme girişiminde bulunanlara karşı https://almancaportali.com’un yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

İçerik

Web sitemizde yüklenen içeriklerin doğru ve/veya güncel olması için çeşitli kaynaklar kullanılmaktadır. Yayınlanan tüm bilgiler doğruluğu araştırılıp teyit edildikten sonra paylaşılmaya özen gösterilmektedir. İçeriğimizde gördüğünüz herhangi bir eksik veya yanlış için iletişim alanımızdaki yollarla site yönetimimizi uyarmanız bizi memnun edecektir.
Sitemizde yer alan bilgi, yorum vb. içeriklerin referans olarak alınması nedeniyle, oluşabilecek herhangi bir maddi ve/veya manevi kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.
Sitemizde bulunan bağlantı, yönlendirme ve linkler konusunda sitemiz yönetimi azami özen göstermekle beraber, sitemizde yer alan bağlantılara (linklere) ilişkin hiçbir sorumluluğumuzun bulunmadığını belirtmek isteriz.

Telif hakları

https://almancaportali.com’da yer alan hiçbir içeriğin kısmen veya tamamen ticari amaçla ve/veya herhangi bir şeklide gelir elde etmek amacıyla kullanılması yasaktır.
Gizlilik

Sitemizde bulunduğunuz süre boyunca detayları gizlilik politikası sayfamızda belirtilen çerezler bilgisayarınıza yüklenebilir. Çerezler basit metin dosyaları olup, kimlik bilgisi, kart bilgileri vb. özel bilgiler içermez, Oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanabilir ve sizi sitemizin tekrar tanıması ve performans geliştirici hizmetler için kullanılabilir.
Sitemizi ziyaretiniz esnasında herhangi bir şekilde ya da nedenle toplanılan verileriniz tarafımızca anonim olarak kaydedilmektedir.
https://almancaportali.com‘un hak ve yükümlülükleri;

https://almancaportali.com kullanım koşullarını önceden bildirmeksizin değiştirebilir. Bu nedenle, kullanım koşullarını belirli aralıklarla incelemenizi öneririz.
Site yönetimi, https://almancaportali.com‘u oluşturan tüm unsurları haber vermeksizin değiştirme, yenilerini ekleme, güncelleme, sona erdirme ve ücretlendirme haklarını saklı tutmaktadır.
Site yönetimi, gerekli gereken hallerde herhangi bir kişi ya da kurumun, ip numaralarının/bloklarının sitemize erişimini geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkına sahiptir.
Sitemizin trojan, virüs vb. zararlı içerik barındırmaması için ciddi bir çalışma ve özen göstermekle birlikte, gelişen teknoloji, oluşabilecek teknik sorunlar, güvenlik açıkları ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza trojan, virüs gibi sisteminize zarar verebilecek yazılımların bulaşması ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle bu tip risklere karşı anti virüs ve güvenlik programları veya benzeri koruyucu uygulamalar kullanmanızı önemle tavsiye ederiz. Sitemizi ziyaretleriniz dolayısıyla uğrayabileceğiniz donanımsal ve/veya yazılımsal hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz.

İçerik mülkiyeti ve kullanım hakları

https://almancaportali.com sitesinde yer alan hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, basılamaz, alıntılanamaz, yayınlanamaz. İzinsiz herhangi bir kişisel ve/veya ticari projede kullanılamaz.

İçeriği kullanım koşullarıyla kullanmak için şunları yapmalısınız:

Herhangi bir basılı çalışmada kullanacağınız içeriğin yazarını ve kaynağını belirtin.
Mümkün surette içeriğin kaynağı olarak web sitesine atıfta bulunarak ve link verin.
Sitede bulunan metin, fotoğraf, resim veya herhangi bir medyanın içine veya yanına yerleştirilen atıf bilgileri, krediler, uyarı ve bildirimler dahil olmak üzere hiçbir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet bildirimlerini kaldırmayın.
Meta verilerde belirtilen yahut başka bir şekilde içerik için geçerli olabilecek bütün şartlara veya kısıtlamalara (ticari marka, telif hakkı, tanıtım ve gizlilik hakları, sözleşme kısıtlamaları vb.) uyun.

Yaş sınırı

https://almancaportali.com sitesinin içeriği hazırlanırken içerik kalitesi, doğruluğu, hukuksal gereklilikler vb. birçok alanda azami ölçüde kontrol edilmektedir. Bu çerçevede sitemiz içeriğinin 18 yaşından küçükler için uygun olup olmadığına da dikkat edilmektedir. Ancak konunun hassasiyeti nedeniyle yine de https://almancaportali.com olarak çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabilecek filtre yazılımları içeren güvenli internet paketlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu tip güvenlik ve filtre işlemleri sağlayan hem mobil hem de masa üstü sistemler için birçok yazılım olduğunu ve bunları kullanabileceğinizi de eklemek isteriz. Çocukların güvenli internet kullanımı konusunda daha detaylı bilgi edinmek için: http://www.guvenliweb.org.tr sitesini inceleyebilirsiniz.

İletişim

Herhangi bir konudaki görüş, yorum ve sorularınız için iletişim sayfamızdaki alternatif iletişim yollarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.