Almanca Öğrenmek için En İyi 9 Yöntem
Almanca, Rehberlik

Almanca Öğrenmek için En İyi 9 Yöntem

Almanca Öğrenmek için En İyi 9 Yöntem: Günümüzde bir dil öğrenme ihtiyacı fazlasıyla artmıştır. Almanca öğrenmek de bu minvalde elzem konulardan biri haline gelmiştir. Kendimizi geliştirmek,dünya insanı olmak, bilgiye ulaşmak, çalışma olanaklarını artırmak gibi amaçlarla yeni bir dil öğrenmek isteriz. Ancak bu süreç çoğu zaman bizlere zor gelir. Almanca öğrenmek ya da bir başka dil fark etmez. Temelde elbette bir dil öğrenmek çok da kolay sayılmaz ama belli yöntemler izleyerek bu süreci daha keyifli ve hızlı bir hale getirebiliriz.

Otomobil üreticisi Ford Motor Company’nin kurucusu Henry Ford demiş ki “Das Geheimnis des Erfolges ist, den Standpunkt des anderen zu verstehen”; yani “Başarının sırrı, başkalarının bakış açısını anlamaktan geçer”.  Başkalarını anlamak ise aynı dil konuşabilmekten gelir ve bu da bizi farklı dilleri öğrenmeye yönlendirir. Bugün gündemde Almanca öğrenip bakış açısını geliştirmek, belki de Almanca konuşulan bir ülkede yaşamayı tercih etmesi sebebiyle bu dili öğrenmeyi kafaya koyan her birey adına kolayca uygulayabileceği yönetmeleri derledim.

İstersen hobi olsun, ister mecburiyet olsun; aşağıda sıraladığımız yöntemlerle Almanca öğrenmek son derece keyif verici olacaktır. Dil öğenme sürecinde profesyonel destek almıyorsanız, herhangi bir özel ders, kurs gibi imkanlarınız yoksa bu yöntemler tam size göre.

Hadi başlayalım işte size Almanca öğrenmek için ihtiyaç duyacağınız 9 yöntem.

Almanca Öğrenmek Bu Yöntemlerle Daha Kolay

İşte 9 Adımda Almanca Öğrenmenin yolları…

1. Film İzlemek

Yattığımız yerden dil öğrenemeyeceğimizi kim söylemiş?! Almanca öğrenmek yolunda, işte Almanca pratiği yapabileceğiniz en güzel imbd puanı en yüksek 6 film önerisi:

 1. Das Leben der Anderen
 2. Inglorious Basterds
 3. Good Bye Lenin!
 4. Lola rennt
 5. Das Parfum
 6. Sonnenallee
Almanca Öğrenmek isteyenlere Muhteşem 9 Yöntem-1

2. Dizi İzlemek

En sevdiğimiz, en sürükleyici dizi önerileri burada:

 1. Babylon Berlin
 2. Dark
 3. Deutschland 83
 4. Bad Banks
Almanca Öğrenmek isteyenlere Muhteşem 9 Yöntem-2

3. Uygulama- Deutsche Welle

Bir haber sitesi olmasıyla birlikte Almanya ve dünya hakkında her şeyi okuyup öğrenebileceğiniz makalelerle hem hayattan parçalara sarılabileceksiniz üstelik kendi dil seviyenizde.

Almanca Öğrenmek isteyenlere Muhteşem 9 Yöntem-3

4. Easy-deutsch

Günlük olarak size atılan mailler, küçük makaleler şeklinde sizin eksiklerinize yönelik kısa kısa bilgi küpleri sayesinde harika bir internet sitesi konumuna geliyor. Size vereceği yüzlerce pf nokta ile almancada daha iyi bir seviyeye ulaşacaksınız.

5. Sözlük Olmazsa Olmaz

Burada beluka isimli sözlük en iyi Türkçe-Almanca sözlüklerden biridir. İstediğinizi kolayca bulabilir; en mantıklı, en doğru sözcük karşılığına ulaşabilirsiniz.

6. Instagram: Kaliteli instagram sayfalarını takip et

Aslında baktığımızda en güzel yöntemlerden birisi bu, günümüz teknolojisinden dolayı. Hepimiz en bir saatimizi Instagram’da harcıyoruzdur, peki bunu faydalı bir işe dönüştürmeyelim mi? Sadece 10 dakikamızı ayırarak instagram’da paylaşılmış günlük postlardan birkaçını okuyup günü kelimesi gibi paylaşımları aklımızda tutarak anlık yeni bir kelime öğrenmiş olup Almancamızı pekiştirmiş olabiliriz. –

Instagram post 1

Instagram Post 2

Instagram Post 3

Almanca Öğrenmek isteyenlere Muhteşem 9 Yöntem-4

7. Tandem bulun

Tandem nedir? Sizin öğrenmek istediğiniz biri ve sizin öğretebileceğiniz bir dili öğrenmek isteyen başka bir kimse… Aslında mutual bir ilişki ile birbirinize sohbet esnasında hem eğlenerek hem öğrenerek arkadaş edinebileceğiniz bir yöntem. Tandem sitesinden aradığınız gibi birini bulduktan sonra geriye sadece iletişime geçip sohbet etmek kalıyor…

Almanca Öğrenmek isteyenlere Muhteşem 9 Yöntem-5

8. Seviyenize Göre Kitaplar Tercih Edin

Seviye kitapları sayesinde hem güzel bir hikaye belki de sevdiğiniz bir yazarın eserini orijinal dilinde okuyabilmenin tadını alacaksınız hem de belli bir konu çevresinde olabildiğince çok kelime ve yeni kalıplarla karşılaşacaksınız.

 • A1 başlangıç seviyesi için ilk kitap önerisi: “Die Nachbarn”, yazarı Achim Seiffarth, Cinzia Medaglia. Bu kitap serisi ile hem okuyup hem de kitap ile ilgili içinde bulunan çeşitli alıştırmaları yapma şansınız olacak.
Almanca Öğrenmek isteyenlere Muhteşem 9 Yöntem-6

9. Müzik Dinle

Şarkı söylerken hem ritme kendinizi kaptırın hem de almanca öğrenin. Sevdiğiniz müzik türüne göre Alman kültürünü tanımak ve şarkıyı söyleyerek Almanca telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.

ELIF- ich bin da

NAMIKA- Lieblingsmensch

SIDO- Nein

SIDO-Astronout

SIDO-Pyramiden

RAMMSTEIN- Was ich liebe

WINCENT WEISS- Einmal im Leben

Umarım Almanca öğrenmek konusunda verdiğimiz bu yollar sizler için faydalı olur. Bu arada Almanca Konuşan Ülkeler yazımız da ilginizi çekebilir. Göz atmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

1. Evde Almanca Öğrenmek

2. Almanca İyelik Zamirleri

3. Almanca A1 Kelime Listesi PDF

Kaynak

www.google.com

https://ogrencikariyeri.com/

Yazar: Eda Nur Soysal

5/5 - (5 votes)
Yazar: Almanca Portalı

Yorum yapın