Almanca Kendini Tanıtma Paragraf
Almanca, A1, Konuşma, Okuma, Yazma

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf Örnekleri (Kısa Paragraf)

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf Örnekleri (Kısa Paragraf)

Kendini tanıtmak hangi dilde olursa olsun, hayatın her alanında önemlidir. Almanca Kendini Tanıtma Paragraf (Kısa Paragraf) yazımızda sizlere yardımcı olması için bazı örnekler paylaştık. Bu metinleri ödevlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazdığımız Almanca kendini tanıtma cümleleri ile sık sık tekrar yaparsanız öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Yazımız 6 adet Almanca kendini tanıtma paragraf örneği içermektedir.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf 1 (Kısa Paragraf)

Benim adım Merve. İstanbulluyum ve İstanbul’ da yaşıyorum. Kartalda doğdum. 24 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ilgaz ve Simge.

Ich heiße Merve. Ich stamme aus Istanbul und lebe auch in Istanbul. Ich bin im Stadtbezirk Kartal geboren. Ich bin 24 Jahre alt. Ich besuche die Universität für Magisterstudium. Ich habe den Studienrichtung Internationale Beziehungen studiert. Ich mag Buchlesen und Musikhören. Ich mag auch Schwimmen… Ich lebe zusammen mit meinen Eltern. Ich beobachte. Meine besten Freunde sind Ilgaz und Simge.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf 2 (Kısa Paragraf)

Selam ben Altan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Sally ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen? )

Hallo, ich bin Altan. Ich habe den Studiengang Philosophie erst neu abgeschlossen. Es waren harte 4 Jahre, aber es hat gelohnt! Ich und Sally kannten uns im letzten Jahr in einer Party der Debattengruppe und haben uns relativ gut verstanden. Der Grund mag die Techno-Music sein, die wir beide mögen.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf 3 (Kısa Paragraf)

Merhaba dört kişiden oluşan bir çekirdek ailenin ilk kızıyım. Adım Eylül 13 yasındayım. İstanbul’da yaşıyorum..8.sınıfa gidiyorum. Yüzmek ve müzik dinlemek hobilerim arasındadır. En sevdiklerim: en beğendiğim renk lacivert, en çok sevdiğim hayvan ise kustur. Bu hayatta en nefret ettiğim şey kapalı alanda kalmaktır. Açıkçası çok saçma ve sıkıcı bir hayatim var. Bu yüzden macera dolu bir anım yok. En sevdiğim ders ise fen bilimleri.

Ich bin die erste Tochter einer Kernfamilie aus vier Personen. Ich heiße Eylül und bin 13 Jahre alt. Ich lebe in Istanbul. Ich besuchte jetzt die 8. Klasse. Unter meinen Hobbys befinden sich Schwimmen und Musikhören. Zu meinen Lieblingssachen: meine Lieblingsfarbe ist Dunkelbau, mein Lieblingstier ist Vogel. Was ich auf diesem Leben am meisten hasse ist sich Aufhalten in einem geschlossenen Raum. Wenn ich offen sagen soll, mein Leben ist sehr absurd und langweilig. Deshalb habe ich keinen abenteuerlichen Moment. Mein Lieblingsfach ist Naturwissenschaften.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf 4 (Kısa Paragraf)

Merhaba ben Mehmet Taş. 26 yaşındayım. Gazeteciyim. Kısa zamanda birçok yerel gazetede çalıştım. Nişanlıyım. İngilizce ve Rusça biliyorum. İstanbul’da doğup, büyüdüm.

Hallo, ich bin Mehmet Taş. Ich bin 26 Jahre alt. Ich bin vom Beruf Journalist. In einem kurzen Zeitraum beschäftigte ich mich in vielen lokalen Zeitungen. Ich bin verlobt. Ich beherrsche die Sprachen Englisch und Russisch.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf 5 (Kısa Paragraf)

Selam. Adım Nurhan Toksöz. 26 yaşındayım. Tiyatro oyuncusuyum. Ege üniversitesi mezunuyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Adı Emre. 4 yaşında. Piyano eğitimi alıyor. Ailemi çok seviyorum.

Hallo. Mein Name ist Nurhan Toksöz. Ich bin 26 Jahre alt. Ich bin vom Beruf Theaterspieler. Ich habe die Universität Ege abgeschlossen. Ich bin verheiratet. Ich habe ein Kind. Es heiß Emre und ist 4 J alt. Ihm wird Klavier unterrichtet. Ich liebe meine Familie sehr.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf 6 (Kısa Paragraf)

Merhaba adım Kenan Turan. 27 yaşındayım. İstanbul’da doğdum ve yaşıyorum. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. İngilizce, Fransızca ve Almanca biliyorum. Öğretmenlik yapıyorum. En sevdiğim ülke Kanada; ama En sevdiğim şehir Tel Aviv. Gitar çalışıyorum. Amatör olarak grubumla barlarda sahne alıyorum.

Hallo, mein Name ist Kenan Turan. Ich bin 27 Jahre alt. Ich bin in Istanbul geboren und auch hier. Ich habe an der Universität den Studiengang Englische Sprache und Literatur abgeschlossen. Ich beherrsche die Sprachen Englisch, Französisch und Deutsch. Ich übe derzeit den Beruf Lehramt. Mein Lieblingsland ist Kanada. Meine Lieblingsstadt ist aber Tel Aviv. Ich spiele Gitarre. Als Dilettant spiele ich Gitarre zusammen mit meiner Gruppe auf der Bühne.

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf Örnekleri

Almanca Kendini Tanıtma Paragraf Örnekleri yazımızda sadece kısa paragraf örnekleri verdik. İlerleyen günlerde ise Almanca Kendini Tanıtma Paragraf Örnekleri’ne uzun paragraflarımızı da ekleyerek bu alandaki bilgi ve deneyiminizi arttırmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir

1. Almanca Kendini Tanıtma Cümleleri

2. Almanca Tanışma Cümleleri 2

3. Almanca Sıfatlar – İnsanları Tanımlama

Kaynak

www.cagridilokulu.com.tr

5/5 - (3 votes)
Yazar: Almanca Portalı

Yorum yapın